Program Partnerski

Najprościej program partnerski jest to sieć partnerów zbudowanych w okół usług i produktów, które sprzedajesz. Partnerzy z kolei mogą być rozliczani są za swoją pracę w różnych modelach. Nabardziej popularne modele współpracy partnerskiej to kampanie CPS, z angielskiego Cost Per Sale oraz CPL (Cost Per Lead), w których partner otrzymuje wcześniej ustalone wynagrodzenie za konkretną akcję wykonaną przez poleconego użytkownika, np. zamówienie produktu lub wypełnienie formularza prośby o kontakt. W przypadku kampanii CPS wynagrodzeniem jest procent od np. wartości zamówienia natomiast w kampaniach typu CPL wynagrodzenie jest sztywne, np. 4 zł za każdą poprawnie wykonaną akcję.

Istnieje jeszcze jeden model kampanii – CPC (Cost Per Click) czyli rozliczanej za przeklik. W tym modelu Ty jako właściciel sklepu internetowego nie wynagradzasz partnera za udaną akcję sprzedażową a za przekierowanie użytkowników do sklepu internetowego. Ten rodzaj kampanii sprawdza się jeśli ruch za który płacisz jest bardzo dobrej jakości.

Z SENDLINK.PL z łatwością utworzysz program partnerski, dodasz tylu partnerów ilu potrzebujesz I będziesz mieć stały podgląd na pracę swoich partnerów.